PURE STORY

BY MEDICAL DOCTORS

 MÓWIMY JĘZYKIEM SKÓRY…

PURE STORY BY MEDICAL DOCTORS  to efekt pasji i fascynacji możliwościami autoregeneracyjnymi organizmu człowieka.

To esencja możliwie najczystszych, biologicznie zgodnych składników, w optymalnych stężeniach.

Gdy uzmysłowisz sobie, że nasza skóra wchłania wszystko, wtedy wiesz, że chcesz dostarczyć jej tylko to, co najlepsze. Dlatego powstało PURE STORY. Odzwierciedla ogólną koncepcję świadomego życia w poszanowaniu praw natury, w tym również świadomej, czystej (pure) pielęgnacji skóry za pomocą kosmetyków tworzonych w oparciu o jej budowę i skład.

Kosmeceutyki PURE STORY to czystość i prostota. Zawierają wyłącznie najwyższej jakości, naturalne składniki sprawdzonego pochodzenia. W stężeniach, popartych badaniami naukowymi.

Wykorzystujemy składniki roślinne, które posiadają certyfikat oryginalności. Starannie dobrane ze względu na skuteczność i właściwości, zmieszane w odpowiednich stężeniach i proporcjach, zapewniają skórze wszystko, czego potrzebuje, by być piękną, czystą, jędrną i aksamitną.

PURE STORY to również czyste środowisko. Pakowane są w butelki i słoiczki wykonane ze specjalnego, biofotonicznego szkła, które dodatkowo chroni zawarte w nich, delikatne substancje aktywne przed rozkładem pod wpływem światła.

DLACZEGO PURE STORY?

PURE STORY  to profesjonalny program pielęgnacyjny, który działa na obszary kluczowe dla zachowania zdrowej i pięknej skóry:

 • głęboko nawilża skórę i przywraca jej równowagę, dzięki zawartości substancji, które silnie wiążą wodę (są to składniki Naturalnego Czynnika Nawilżającego – NMF: Natural Moisturizing Factor) oraz najważniejszych fizjologicznych lipidów (ceramidy, FFA i cholesterol), które odbudowują barierę lipidową
 • chroni komórki skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników poprzez zawartość wysokich stężeń antyoksydantów (przeciwutleniaczy) redukując przebarwienia i poprawiając koloryt skóry
 • pobudza odnowę skóry poprzez składniki, które mają wpływ na  podziały komórek (retinol, azjatykozyd), odblokowując pory, redukując zmarszczki i poprawiając napięcie i jędrność skóry

Dermokosmetyki PURE STORY  :

  • BIOZGODNE – zawierają substancje identyczne z tymi, produkowanymi przez nasz organizm.  Dlatego „rozpoznawane” są jako naturalna ochrona przed starzeniem się skóry, jej odwodnieniem, utratą elastyczności i przebarwieniami.Dzięki zawartości biozgodnych substancji kosmetyki akceptowane są przez każdy rodzaj skóry, także skóry wrażliwej, podatnej na podrażnienia, wymagającej. Mogą być też stosowane przez osoby ze skórą problematyczną: trądzikową, naczyniową, bardzo suchą, ze skłonnością do atopii, podrażnioną.
  • AKTYWNE –  zawierają witaminy i minerały, które są naturalną bronią skóry w walce z objawami starzenia, utratą elastyczności i odwodnieniem. Retinol, koenzym Q10, mocznik, kwas hialuronowy, alfa-tokoferole, kwas l_askorbinowy. Substancje aktywne są najwyższej jakości i w ilościach, które są potwierdzone dermatologicznymi badaniami naukowymi.
  • CZYSTE – zawierają innowacyjne systemy konserwujące oparte na naturalnych mechanizmach obronnych, pochodzące z oleju kokosowego, zawierające antybakteryjne peptydy. Kosmetyki NIE zawierają klasycznych układów konserwujących.
  • NATURALNE – zawierają wyłącznie naturalne składniki.